SKI AREÁL NEDVĚDICE
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na víkendovou lyžovačku?

Do Česka se blíží zima. Lidé začínají hledat vhodný skiareál, ve kterém by mohli strávit zimní dovolenou. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. Jsou ale zahraniční střediska opravdu o tolik lepší?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. Za posledních 10 let se však česká střediska výrazně zlepšila. Investice jsou opravdu vidět. Jízdné bylo sjezdnoceno, postavili se nové lanovky a svah je upravován častěji a častěji. Obvykle však chybí komplexní služby. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Bufet sice na většině míst najdete, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Jídlo v bufetu má obvykle ještě jednu nevýhodu, budete muset mrznout venku.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. A rozhodně za to nemůže pouze terén, ten bychom odpustili. Naše pohoří naneštěstí tak příliš velká nejsou. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Česko je podstatně levnější. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Co ale zahraničí? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Levnější ubytování je ve Francii. Cena dopravy je ale výrazně vyšší. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 6.10.
částečně oblačno
15°C
10°C
Sobota
7.10.2023
částečně oblačno
17°C
15°C
Neděle
8.10.2023
zataženo
12°C
5°C
Pondělí
9.10.2023
zataženo
15°C
14°C